Режим сну малюка до 1 року
Вересень 08, 2019

Режим сну малюка до 1 року

Сон та новонароджені (0-3 місяці)
 
Для новонароджених сон у перші місяці відбувається цілодобово і цикл сну-неспання взаємодіє з потребою годувати, змінювати та знову годувати. Новонароджені сплять в цілому від 10,5 до 18 годин на день. Недоношені діти зазвичай сплять довше, ніж доношені, а діти з кольками можуть спати менше. Сон, зазвичай, приходить у короткі проміжки від двох до чотирьох годин. Оскільки у них немає внутрішнього біологічного годинника, новонароджені не можуть відрізнити день від ночі.

За неправильним графіком, із періодами від однієї до трьох годин. Період сну може тривати від декількох хвилин до декількох годин. Під час сну вони часто активні, смикають руками і ногами, посміхаються, смокчуть пальчики і взагалі здаються неспокійними. До того часу, коли їй виповниться 6 тижнів, ваша дитина почне розвивати циркадні ритми (цикл сну-неспання) під впливом світла і темряви. Ви можете помітити, що у цей час виникають більш регулярні моделі сну, і ваша дитина може спати від чотирьох до шести годин підряд у вечірній час.
 
Новонароджені виражають потребу спати по-різному. Деякі метушні, плачуть, розтирають очі або вказують на ту чи іншу потребу окремими жестами. Найкраще вкладати малюків спати, коли вони сонливі, але ще не сплять. Вони, швидше за все, швидко засинають і врешті-решт навчаться спати самостійно. Новонароджених можна спонукати менше спати протягом дня, піддаючи їх впливу світла і шуму, а також більше граючи з ними в денний час. У міру наближення вечора навколишнє середовище може бути тихіше і темніше з меншою активністю.
 
Поради щодо сну для новонародженних:

1. Дотримуйтесь схеми сну дитини, ложіть дитину в один і той самий час або ж після одни тих самих процедур.
2. Покладіть дитину в ліжечко, коли вона сонлива, а не спить.
3. Покладіть дитину спати на спину, обличчям і головою, без ковдр та інших м'яких предметів.
4. Заохочуйте нічний сон.

Сон та немовлята (4-12 місяців)

Ваша дитина, ймовірно, ще спить близько 14-15 годин на день, але її моделі сну більше нагадують дорослі. Діти, зазвичай, сплять тричі на день, вранці, вдень і пізно увечері, в загальному підсумку від трьох до п'яти годин на день, аж доки вони не зможуть спати всю ніч. 

До шестимісячного віку багато немовлят сплять протягом ночі; 70-80 відсотків будуть робити це до дев'ятимісячного віку. Немовлята зазвичай сплять 9-12 годин протягом ночі.
Коли немовлята лягають спати сонливими, але не сплячими, вони, швидше за все, стають «самостійними», що дає змогу самостійно заснути перед сном і лягати спати вночі. 

Ті, хто звик до батьківської допомоги перед сном, часто стають 'сигналізаторами' і кричать за своїми батьками, щоб допомогли їм спати протягом ночі, колисанням чи іншими звичними для малюка речима.
Соціальні проблеми та проблеми розвитку також можуть вплинути на сон. У безпечних немовлят, які прив’язані до свого одного з батьків, може виникнути менше проблем зі сном, але деякі також можуть неохоче відмовлятися від цього залучення до сну.
Протягом другої половини року немовлята також можуть відчувати тривожний стан. Хвороба та посилений моторний розвиток також можуть порушити сон.

Поради щодо сну для немовлят:

1. Розробляйте регулярні графіки денного та сну.
2. Створіть послідовний і приємний режим сну.
3. Створіть регулярне 'сприятливе для сну' середовище.
4. Заохочуйте дитину самостійно заснути.

Криза сну в 4 місяці

У перші місяці життя у дитини відбувається «притирання» до навколишнього світу, батьків, звикання до певного режиму дня. 3 місяці позаду – малюка більше не мучать кольки, він їсть із встановленою періодичністю, але раптом чомусь плутає день з ніччю, неспокійно спить, погано вкладається. Все це – ознаки першого в житті регресу або кризи сну. Протягом двох років їх буде кілька: в 4 місяці, в 9 місяців, в півтора і два роки.

Чому збивається режим

Перші 3 місяці життя малюк в основному їв і спав. На сон припадала більша частина доби, та в 4 місяці це співвідношення змінюється: він може не спати вдень до двох годин поспіль. Цей вік – перший «рубіж» дорослішання. Зростає фізична активність – тепер малюк вміє перевертатися, більше цікавиться тим, що його оточує, активно тягне ручки до іграшок. А ось заснути без сторонньої допомоги не може – занадто перезбуджується.

Що робити?

Запастись терпінням, адже це найващий процес і для мами, і для малюка. Якщо ви будете бігти до вашого малюка кожен раз, коли він розпочинає видавати будь-які незначні звуки вночі, привчить його до того, що він не може впоратись із переходом до однієї чи іншої фази сну самостійно. Коли дитина пробуджується після тривалого сну, не забирайте її із ліжечка в ту саму мить, коли вона відкриває свої очі. Дозвольте їй звикнути до можливості погратись і насолодитись пробудженням у її ліжечку. І коли вам дійсно потрібно відвідати малюка вночі, намагайтесь, щоб такі візити відбувались у якомога спокійній атмосфері. Якщо ви переконані, що вашу дитину не треба годувати, і їй не треба міняти підгузок, не беріть їх на руки. Намагайтесь налаштувати дитину знов на сон, погладжуючи її по голівці або лагідно розмовляючи із нею, і залиште її саму, як тільки вона заспокоїться. Дайте шанс своїй дитині розвинутим важливу навичку засинати знов наодинці.