Грудне вигодовування
Жовтень 04, 2019

Грудне вигодовування

Грудне вигодовування новонародженого: Що очікувати в перший тиждень

Перший тиждень з дитиною є захоплюючим, але також може бути непростим, особливо якщо ви ніколи не годували грудьми. Прочитайте наші поради щодо грудного вигодовування, щоб допомогти собі вийти на найкращий початок.

Після пологів життя може здатися дивним - ви знайомитеся з новонародженим під час одужання після пологів. Ваші емоції можуть бути скрізь, але одна з найсуперших справ, яку ти можеш зробити на цьому тижні, - це просто бути з дитиною і годувати грудьми.

Коли я повина почати годувати грудьми свого новонародженого?

Краще спробувати годувати грудьми свою дитину в перші години після народження. Взявши ритмічно і всмоктуючи, він починає вмикати клітини у ваших грудях, щоб ініціювати подачу молока.
'В ідеалі, ваша дитина буде покладена на груди, як тільки народиться, щоб дати їй доступ до грудей. Вона зможе їсти, або їй це ще буде не підсилу; але дайте їй можливість це зробити ', - каже всесвітньо відомий консультант з лактації.

 
'Підтримайте його дитину і дозвольте їй спробувати знайти дорогу до ваших грудей і самостійно прикріпитись. Однак, якщо вашій дитині не получилось, медичні працівники, як правило, дуже вміло допомагають мамам з правильним позиціонуванням. Правильно викладення немовляти під керівництвом  мамою в напівзігнутому положенні для годування груддю - хороший спосіб почати '.

Тому забудьте про зважування та одягання дитини в ту особливу першу годину або принаймні, до того моменту, як ви спробуєте вперше погодувати грудьми. 

«Як тільки вони переконалися, що наш син здоровий, акушерки дали нам час сім’ї - тільки я, мій чоловік та наша нова дитина - познайомитися. Це було безладним, емоційним та надзвичайно блаженним, і він їв двічі за ту особливу годину разом », - згадує Ліна, мама двох діток.

Що робити, якщо народження пішло не по плану?

Якщо у вас є кесарів розтин або є інші ускладнення, ви, можливо, все ж зможете провести час з вашою дитиною та годувати грудьми протягом перших кількох годин.

'Якщо ви не в змозі потримати дитину, найкраще, щоб він контактував шкірою на шкіру з вашим партнером. Це допоможе берегти дитину в безпеці, коханні та теплі, поки ви не будете готові' - каже Катя. Якщо ваша дитина не може їсти груди, тоді добре починати пити молоко рано і часто, поки йому не получиться. 'Хоча годування грудьми безпосередньо якнайшвидше дає мамі та дитині гарний початок, це не важливо', - запевняє Катя. 'Що найважливіше - розпочати постачання молока, щоб ви могли пізніше вигодовувати.'

Ви можете скористатися молоковідсмоктувачем у лікарні, щоб допомогти молоку прибувати. Потім дорогоцінне молозиво, яке ви збираєте, можна подарувати вашій дитині. Це особливо важливо, якщо він недоношений, адже ваше грудне молоко має стільки чудових користі для здоров'я.

Не відчувайте, що годування груддю недосяжне, якщо ваша дитина народилась рано чи має медичні ускладнення, які зупиняють його годувати ще на початку. 'Я працювала з багатьма мамами, де їхня дитина не їла молоко прямо з грудей протягом перших шести тижнів через передчасний приїзд або інші труднощі, і вони успішно годували грудьми', - каже Катя.

Чи правильно зафіксувала груди моя дитина?

Гарна прихильність має вирішальне значення для того, щоб почати годувати грудьми, оскільки засування грудей  дитині впливає на те, наскільки він добре п’є молоко, а отже, як він росте і розвивається. Погане засування грудей, може спричинити біль або пошкодження сосків, тому ніколи не турбуйтеся просити медичного працівника перевірити, навіть якщо вам сказали, що засувка добра, і ви не помічаєте очевидних проблем - особливо поки ви ще у вашому закладі народження.

'Щоразу, коли я годувала у лікарні, я гукала акушерку, щоб перевірити засувку', - каже Анастасія, мама двох діток. 'Я кілька разів думала, що я роблю це правильно, але це було боляче, і акушерка допомогла прикласти мою дитину і зробити це правильно. Це означало, що я тепер маю впевненість, що зможу зробити це вдома '.

Коли ваша дитина смокче, націліть сосок на піднебіння рота. Таким чином вона причепиться до соска, а також до частини ареоли під ним. Це означає, що вона може втягнути як рот, так і тканину грудей у ​​рот і добре їсти.

'Засувка повинна відчувати себе досить комфортно і швидше відчувати тягнення, а не біль', - каже Катя. 
'У вашої дитини буде широко відкритий рот. Її нижня губа може бути вивернута назовні, але його верхня губа буде комфортно відпочивати на грудях. Мова її тіла покаже, що їй комфортно. На цій ранній стадії не буде великої кількості молока, тому, ви не побачите багато ковтання, хоча ваша дитина буде багато смоктати і їсти багато разів '.

Як часто слід годувати новонародженого?
 
Частота та тривалість грудного вигодовування можуть сильно відрізнятися протягом першого тижня. 'Перші 24 години значно відрізняються в різних дітей. Деякі діти довго сплять - народження стомлює! - а деякі годують часто' - каже Катя. Ця мінливість - одна з найбільш заплутаних речей для нових мам. Всі дають вам різні поради, тому важливо пам’ятати, що кожна мама та дитина - це особи.

'Молозиво є густішим, ніж зріле грудне молоко, і виробляється в менших кількостях, але воно наповнене користю. Пиття молозива дає дитині практикувати смоктання, ковтання та дихання до того, як молоко надходить у більшій кількості ', - пояснює Катя.

До того моменту, коли потрапить ваше молоко, приблизно два-чотири дні, ваша дитина, ймовірно, буде годувати вісім-дванадцять разів кожні 24 години (іноді і більше!), включаючи ніч. До того моменту, коли потрапить ваше молоко, приблизно два-чотири дні, ваша дитина, ймовірно, буде годувати вісім-12 разів кожні 24 години (іноді і більше!), Включаючи ніч. Ці ранні годування можуть зайняти від 10 до 15 хвилин від 45 хвилин до години, оскільки у дитини все ще розвиваються м’язи та координація, йому потрібно ефективно смоктати.
 
'Спочатку це дуже інтенсивно - часто інтенсивніше, ніж ви собі уявляли, - і саме це шокує більшість нових мам', - каже Катя. Вони навряд чи можуть встигнути дістатися до туалету, прийняти душ, перекусити. Це те, що пережила Емілія: 'Першого тижня Олена їла кожні дві години, день і ніч, протягом півгодини до години за один раз', - каже вона. 'Ми з моїм партнером були постійно виснажені!'

Чи потрібен графік годування новонароджених?
 
Хороша новина полягає в тому, що таке часте годування допомагає почати і наростити запас молока. Отже, чим більше їсть дитина, тим більше молока буде прибувати. Тому не варто турбуватися про планування графіку годування новонародженого, оскільки це може зменшити прибування молока. Просто зосередьтеся на грудному вигодовуванні, коли ваша дитина голодна, 9 таких пунктів, таких як:
    
  • неспокійно рухається під час сну
  • відкриває очі
  • повертає голову, коли щось відчуває на щоці
  • часто висуває язик
  • видає голодні звуки
  • смокче губи
  • намагається з'їсти свою руку
  • починає скиглити
  • плаче

Плач - пізня ознака голоду, тому, якщо сумніваєтесь, запропонуйте дитині груди. Непотрібно годувати грудьми дитину, як тільки вона почала плакати, особливо на ранній стадії, коли ви обоє ще навчаєтесь. Коли вона дорослішає, швидше їсть, тому грудне вигодовування повинно відчувати себе більш керованим.