Для чого і чому корисне плавання для дітей?
Листопад 22, 2019

Для чого і чому корисне плавання для дітей?

З  якого віку можна починати і що дає дитяче плавання

Чим корисне плавання для дітей?

Цей вид спорту дозволяє не тільки оздоровитися, а й отримати необхідну емоційну розрядку. Після плавання дитина буде відчувати себе спокійніше, отримає заряд позитивних емоцій, розслабиться. Що стосується користі для здоров'я, то для кожного віку є актуальними свої плюси занять плаванням.

Користь плавання для малюків грудного віку:

- загартовування організму;
- зміцнення м'язів і скелета;
- звикання до адекватної фізичному навантаженні;
- профілактика гострих респіраторних захворювань;
- розвиток навичок вербального і невербального спілкування.

Користь плавання для дітей шкільного та дошкільного віку:

- корекція постави;
- розвиток координації;
- поліпшення сну і метаболізму;
- тренування всього опорно-рухового апарату;
- освоєння навичок правильного дихання (глибокого);
- витягує ефект для стимуляції швидкого росту;
- загартовування організму, зміцнення імунної системи,
профілактика ГРВІ;
- посилення ефекту від інших типів тренувань (якщо дитина займається спортом).

Плавання для дітей: користь і шкода

Плавання показано дітям з порушеннями постави і захворюваннями опорно-рухового апарату. Воно добре позначається на координації рухів, розвиває моторику і сприяє гармонійному фізичному розвитку. Немовлята, яких віддають в басейн, перестають боятися води, стають активними і рухливими. Володіючи масажним ефектом, вода - відмінна профілактика захворювань кровообігу та нервової системи.

У басейні відбувається природна загартовування організму. Секрет в спеціальному температурному режимі. Для немовлят температура води становить +34 ° C, для дітей старшого віку варіюється до +32 ° C. Температура повітря в роздягальнях і приміщенні з басейном - до +24 ° C. Завдяки такій різниці температур дитячий організм загартовується. В результаті діти грудничкового і дошкільного віку перестають хворіти на простудні захворювання, менше схильні до підчепити ГРВІ, що не заражаються застудою від інших людей.
 
Заняття плаванням актуальні для лікування і профілактики захворювань дихальної системи. Правильно поставлене тренером дихання - прекрасне тренування для дихальної мускулатури. Заняття в басейні дозволяють збільшити об'єм легенів, підвищити силу і тонус дихальних м'язів, збільшити стійкість організму до гіпоксії (кисневе голодування). Насичення киснем безпосередньо впливає на роботу мозку. Діти, які регулярно ходять на плавання, більш зібрані, уважні і кмітливі.

Чи є протипоказання?

Лікарі радять відмовитися від плавання дітям з такими захворюваннями:

- епілепсія;
- судомний синдром;
- вроджені вади серця;
- стенокардія, порушення серцевого ритму;
- після травм черевної порожнини і головного мозку;
- риніти (алергічний сезонний, простудний, хронічний);
- шкірні захворювання з порушенням цілісності покривів (дерматити, короста, екзема і т.д.).

З обережністю варто відвідувати хвороба дітям із захворюваннями очей: кон'юнктивіт, кератит, блефаритом. Перед отриманням довідки і абонемента необхідно проконсультуватися з офтальмологом.


З якого віку вести дитину в басейн

Займатися зі своїм чадом плаванням можна з самого народження. Протягом перших трьох місяців життя немовля володіє вродженими (первинними) навичками плавання. Ви можете почати уроки плавання у себе вдома. До трьох місяців без тренувань первинні навички втрачаються. У цьому випадку дитину записують в басейн, де він займається з тренером.

Перші заняття дитини у віці 3-х місяців тривають не довше години. Перебувати у воді малюк може з півгодини. Весь інший час присвячується масажу, розминці, ігор. Поступово перебування у воді збільшується на три-п'ять хвилин при кожній наступній тренуванні.

Для дітвори шкільного і дошкільного віку обмежень менше. У клубі ви можете самостійно підібрати час для відвідування басейну, тривалість тренувань і їх кількість. Сертифіковані тренера і діагности допоможуть вам підібрати індивідуальне навантаження для вашої дитини у відповідності з усіма рекомендаціями лікарів.

Як навчитися плавати: уроки для дітей

Для дітей плавання в басейні починається з подолання страху води. Це особливо актуально, якщо дитина ще дуже маленький або не володіє навичками тримання на плаву. Дитячі тренера - це, в першу чергу, хороші психологи. Якщо у дитини виникають труднощі, тренера вдаються до ігрових технік: танців на мілководді, інтерактивних ігор, поступового знайомству з басейном.

Для дітей плавання в басейні починається з подолання страху води. Це особливо актуально, якщо дитина ще дуже маленький або не володіє навичками тримання на плаву. Дитячі тренера - це, в першу чергу, хороші психологи. Якщо у дитини виникають труднощі, тренера вдаються до ігрових технік: танців на мілководді, інтерактивних ігор, поступового знайомству з басейном.

Після освоєння техніки дихання, тренера приступають до навчання базовим навичкам: правильному відриву від дна, плавання зірочкою, вправам для координації рухів, утримання рівноваги, ковзанню. Головне - навчити дитину рухатися у воді, після чого можна переходити до освоєння різних технік плавання: брас, кроль, плавання на спині і навіть батерфляй.

Ігрові заняття - спосіб зацікавити дитину

Ігровий метод тренування дозволяє перетворити відвідування басейну в розвага. За допомогою гри дитина відволікається від монотонності вправ і здійснює більшу кількість підходів. Тренер підбирає гри таким чином, щоб вони відповідали навичкам всіх учнів. Після ігор в басейні діти завжди в піднесеному настрої, їм хочеться ділитися враженнями, спілкуватися.

Існує багато видів ігрових занять:

- морський бій - гра з бризками (розвиває моторику рук);
- колективна тренування дихання - гра у вигляді естафети;
- рибалки і рибки - парні або групові квача на мілководді;
- волейбол в басейні - зміцнює командний дух і виступає відмінним тренуванням.

Як часто дитина може відвідувати басейн?

Дітям протипоказано купатися в критому басейні щодня. Їх організм не пристосований до подібних фізичних навантажень. А на тлі щоденного контакту з хлором і іншими очисниками води може розвинутися алергія. У числі професійних хвороб плавців - риніт і дерматити. Утримайтеся від щоденного відвідування секції з дитячим плаванням.

Найбільш оптимальний варіант - не більше двох-трьох разів на тиждень. Щоб плавання було дитині в задоволення і приносило користь, беріть його з собою в фітнес клуб два рази в тиждень. Підлітки можуть займатися частіше. Головне - дитина повинна насолоджуватися плаванням. Наші тренера і прекрасні умови для занять спортом перетворять відвідування басейну в весела пригода!