5 стратегій, як позбавити дітей від гаджетів
Листопад 30, 2021

5 стратегій, як позбавити дітей від гаджетів

«Хвилинку», — кажуть дев’ять із 10 батьків, які відповідають на електронний лист, коли дитина просить про щось. Якщо нам важко вискочити з цифрового світу, уявіть, що вам 3 роки, і межі між фантазією та реальністю вже розмиті – тоді створіть супер-захоплюючий, барвистий, веселий досвід. Або вам 5 років, і кожен епізод вашого улюбленого шоу кращий за попередній. Або вам 8 років, і ви майже закінчили створювати щось дивовижне в Minecraft. Чому б ви коли-небудь хотіли зупинитися? 

Ви самі можете бути хоча б добу без свого смартфона? А тиждень? Гадаю, що відповідь очевидна, звісно, що ні! Сьогодні співжиття з гаджетом, чи то смартфоном, ноутбуком або планшетом – звична практика усіх без винятку: і дорослих, і дітей.


Ось чому так важко позбавити дітей від пристроїв. А коли погрози не працюють, і ви розумієте, що щохвилинні попередження теж не найкращий варіант, що ви можете зробити? На щастя, педіатри мають кілька нових рекомендацій щодо використання екрана, які полегшують відчуття провини батьків, але вам все одно потрібно в якийсь момент відключити дитину від iPad. Окрім того, що ви станете сильним прикладом для наслідування, спробуйте ці поради, щоб мінімізувати конфлікти та знайти баланс, якого ми всі шукаємо.
 

  • Запропонуйте інше заняття (ви можете добавляти бонуси, щоб зробити заняття ще цікавішим). Для наймолодших користувачів пристроїв відмовитись важко. Ви можете відрепетирувати процес: «Коли я говорю досить, потрібно зупинитись, пора iPad спати. Давай подивимося, як швидко ви зможете його закрити! Як тільки він засне, ми можемо пролізти в іншу кімнату і малювати». 
  •  
  • Використовуйте візуальні та звукові підказки, щоб допомогти дітям стежити за часовими обмеженнями. Для дітей, які ще не знають, як визначити час, спробуйте таймер, який може допомогти їм керувати процесом: «Коли час мине, він буде виглядати і звучати так». 
  •  
  • Знайдіть програми з вбудованими таймерами. 
  •  
  • Попросіть дітей зупинитися на зручному для них моментів, наприклад, в кінці епізоду, рівня або діяльності. Дітям і дорослим! важко зупинитися посеред чогось.

Домовтеся зі своєю сім’єю про певні правила: проводити спільні вечори, розмовляти про те, що відбулося протягом дня тощо. Вчіться слухати та чути дітей, а не лише «виховувати». Якщо син цікавиться футболом – пограйте з ним у футбол, якщо донька любить малювати – малюйте! Говоріть з дітьми, цікавтеся їхньою думкою, бажаннями, інтересами. Хваліть їх, підтримуйте в усіх починаннях, кажіть, що любите і пишаєтеся ними. Обіймайте їх якомога частіше і сміливо вирушайте в подорож, яка стартує відразу поза зоною вашого комфорту.