12 речей, які потрібно знати про гігієну новонародженого
Жовтень 16, 2019

12 речей, які потрібно знати про гігієну новонародженого

Що потрібно знати про гігієну новонародженого

Діти не охайні. Зрозуміло, такі прикметники, як милі, чарівні, можна кинути навколо, щоб описати цих маленьких новонароджених. Але чистим чи акуратним? Ні, вони не збираються робити зрізи. Саме тому завдання мами і тата - піклуватися про гігієну своєї дитини. І це надзвичайно важлива частина нової батьківської участі, яка виникла. Звичайно, це не означає, що новонароджених дітей слід загортати в вату і зберігати в безпечному чистому бульбашці. Звичайно ні - який новий батько встигає організувати таку бульбашку! 
Однак існує багато гігієнічних питань, про які потрібно подбати. Особливо це стосується делікатних частин новонародженої дитини, наприклад, їх геніталій. Отже, чому слід пам’ятати певні речі, виходячи з статі дитини. Будьте поінформовані та готові до цих найважливіших речей, про які слід пам’ятати, що стосуються гігієни вашої дитини залежно від статі. У маленьких хлопчиків і маленьких дівчаток різні потреби багато в чому, виявляється!

Гігієна для дівчаток

З новонародженими дівчатками область піхви буде досить чутливою і делікатною. Оскільки тепер піхву пристосовується до нового повітря та кисню, а також дотику до пелюшки, то тут буде певна чутливість. Одне, що трапляється багато з новонародженими дівчатами - це те, що у них виділення з піхви. Зазвичай це білий або прозорий колір і дуже схожий на виділення, які трапляються у дорослих. Від дітей це не очікується! Іноді може виникнути трохи крові, змішаної з виділеннями через всі чутливості. Це нормально і насправді не потрібно протирати щоразу, коли це трапляється. Вагини самоочищаються з першого дня!

Гігієна для хлопчиків

Коли є маленький хлопчик, там, звичайно, будуть маленькі частинки.Іноді хлопчики немовляти виглядають так, ніби у них набряк навколо мошонки, і одна сторона може виглядати більше, ніж інша. Це тому, що яєчка, можливо, ще не повністю спустилися. Це не є особливою проблемою, оскільки вони на шляху. Однак, якщо все-таки виглядає набряк, потрібно бути обережним під час миття навколо мошонки та пеніса. Навіть уникати використання рушника або серветки протягом перших кількох тижнів рекомендується. Просто легке вмивання теплою водою. 

Крайня плоть хлопчика, обрізана чи ні, дуже делікатна область. Якщо трапилося обрізання, то промивання цієї ділянки потребує додаткового догляду. В основному, існує невеликий ризик зараження, поки область все ще заживає. У цьому випадку уникайте використання мила або серветки навколо цього регіону. Просто дотримуйтесь теплої води і дайте їй висохнути на повітрі. Не тягніть крайню плоть назад чи нічого - це не матиме гарної реакції для вашого маленького хлопчика!

Змінюйте часто підгузник

Етап новонародженої дитини - це час, коли простий насправді найкращий. Особливо це стосується змін пелюшок та очищення статевих органів та нижньої частини хлопчика чи дівчинки. Просто не потрібно зловживати модними серветками та ароматизованим аромати для області шишок. Шкіра дитини не оцінить це, як і банківський рахунок! 
Швидше, просто дотримуйтесь звичайні серветки та тканини. Вкладення коштів у ті, які призначені для ніжної шкіри, є хорошою ідеєю, враховуючи те, наскільки тендітна і ніжна шкіра дитини внизу. Але вам дійсно не потрібно нічого сильно ароматизованого або містить ароматизовані лосьйони. Швидше, лише чиста тканина або волога тканина зроблять трюк. Що важливіше - регулярно міняти підгузник і видаляти забруднені памперси, щоб запобігти висипання на пелюшках.

Етапи очищення

 • Очистіть очі простою водою і витираючи від кута біля носа до зовнішнього кута. Використовуйте мочалку (використовуйте чисту частину для кожного ока) або дві бавовняні кульки (по одному для кожного ока).
 • При чищенні вух і носа чистіть лише поверхню вух і носа. Не кладіть ватний тампон у вуха чи ніс для чищення.
 • Почніть з миття обличчя звичайною теплою водою.
 • Решту дитини вимийте м’яким милом. Не користуйтеся парфумованим милом. Промийте теплою водою.
 • Залишаючи область підгузника останньою, обов’язково вимийте всі складочки і складки.
 • Не соромтеся чистити геніталії дівчинки.
 • Використовуйте м’яку тканину і теплу воду, і обережно протирайте між складками.
 • Після полоскання погладьте дитину насухо чистим рушником.
 • Мийте волосся шампунем, поки ви тримаєте дитину в руці. Нанесіть м’яке мило на волосся, акуратно витріть і промийте все мило. Не бійтеся акуратно шампунювати м'які плями, щоб запобігти накопиченню жовтих, жирних лускатих лусочок. Цей стан відомий як кришка колиски
 • Висушіть рушником, а потім почистіть м'якою дитячою щіткою.
 • Не використовуйте жодної олії або лосьйонів для дитини, оскільки вони можуть спричинити висип. Більшість масел і лосьйонів занадто жорсткі для ніжної шкіри вашої дитини.

Догляд за нігтями

 • Для запобігання подряпин регулярно обрізайте нігті дитини. Якщо ніготь має шорсткий край перед тим, як його досить довго порізати, використовуйте пилочку для нігтів, зроблену для малюків.
 • Використовуючи дитячі ножиці для нігтів, тримайте шкіру подалі від нігтя і виріжте прямо навпроти.
 • Простіше обрізати нігті дитини після ванни, оскільки вода для ванни пом’якшить їх нігті.
 • Обрізання нігтів дитини може бути простішим, коли він спить.
 • Ви можете використовувати дитячі серветки для свого новонародженого.

Зміна памперсів

 • Повитирайте під підгузником.
 • Вентилюйте область підгузників до висихання.
 • Одягніть чистий памперс.


Якщо з’явилося почервоніння, обережно очистіть ділянку та обережно та добре просушіть. Перед нанесенням пелюшок нанесіть на червону зону товстий шар крему від пелюшок.